МАЛА СЛЬОЗА ЗМЕНШУЄ ВЕЛИКЕ ГОРЕ

slozi

У ПСИХОЛОГІЇ ГОРЕ ЗАЗВИЧАЙ РОЗГЛЯДАЄТЬСЯ ЯК ПЕРЕЖИВАННЯ ВТРАТИ. ВТРАТА МОЖЕ БУТИ ТИМЧАСОВОЮ (РОЗЛУКА) АБО ПОСТІЙНОЮ (СМЕРТЬ), РЕАЛЬНОЮ АБО УЯВНОЮ, ФІЗИЧНОЮ АБО ПСИХОЛОГІЧНОЮ, СОЦІАЛЬНОЮ, МАТЕРІАЛЬНОЮ ТОЩО. ВТРАТА — ЯВИЩЕ БАГАТОЛИКЕ. КОЖЕН З НАС ОБОВ’ЯЗКОВО ЩОСЬ ВТРАЧАЄ У ЖИТТІ, АЛЕ НАЙГОСТРІШЕ ГОРЕ ВИНИКАЄ ТОДІ, КОЛИ МИ ВТРАЧАЄМО КОГОСЬ ІЗ БЛИЗЬКИХ, ДОРОГИХ СЕРЦЮ ЛЮДЕЙ.
НА ЖАЛЬ, ПІД ЧАС ЖОРСТОКОЇ ВІЙНИ ВТРАТИ НЕМИНУЧІ.

ВАЖЛИВО ЗРОЗУМІТИ, ЩО ГОРЕ — НЕ ЛИШЕ СИЛЬНЕ ПЕРЕЖИВАННЯ, ЯКЕ НАСТАЄ ЧЕРЕЗ ВТРАТУ БЛИЗЬКОЇ ЛЮДИНИ, АЛЕ Й ПРОЦЕС, ЗА ДОПОМОГОЮ ЯКОГО ЛЮДИНА ПРАЦЮЄ З БОЛЕМ ВТРАТИ, ПОСТУПОВО ВІДНОВЛЮЮЧИ ПОЧУТТЯ РІВНОВАГИ ТА НАПОВНЕНОСТІ ЖИТТЯ.

СЛЬОЗИ — ЦЕ НОРМАЛЬНО… СЛЬОЗИ — ЦЕ НЕ СОРОМНО… СЛЬОЗИ — ЦЕ НЕ СЛАБКІСТЬ…
Боляче…
Дуже важливо розуміти, що біль душі не є ворогом, натомість вона — делікатний заклик до почуттів. Наша душа, як і кожен фізіологічний орган, потребує люблячого й сумлінного догляду та розуміння. Тому також дуже важливо зрозуміти і головне, прийняти, наступні твердження.
Сльози — це не означає, що ви вже не тримаєтесь чи впадаєте у відчай. Це означає, що ви допомагаєте собі й перестаєте витрачати сили на утримування напруги.
Сльози звільняють і знеболюють.
Зі сльозами організм виділяє природний «опіум» для полегшення болю.
Силою утримувати сльози — це боротись самим з собою. Можна навчитися цього не робити. І зберегти свої сили.
Заборона на сльози — це установка, яку можна змінити. Вона утворюється тоді, коли комусь поряд з вами важко витримувати ваші сльози. І вам доводиться тримати їх в собі, щоб нікого не бентежити. Проте це вже справа кожного — приборкати свої переживання поруч із людиною, яка має право полегшити свій біль своїми слізьми.

ПСИХОЛОГИ РАДЯТЬ
• Якщо є бажання плакати, потрібно плакати.
• Якщо плакати не хочеться — не потрібно цього робити.
• Якщо ваші сльози когось дратують — не варто звертати на це увагу.

КОЛИ ПЛАЧ СТАЄ ПРОБЛЕМОЮ
Норми плачу не існує. Плач не обов’язково сигналізує про психологічні або емоційні проблеми. Люди з клінічною депресією іноді не плачуть взагалі.
ЧОМУ НЕБЕЗПЕЧНО СТРИМУВАТИ ГІРКІ СЛЬОЗИ
Стримування власних сліз та емоцій може призвести до замкненості, і, як наслідок, неможливості зрозуміти свій внутрішній стан. А далі — складнощі у стосунках через нерозуміння почуттів співрозмовника або близької людини.
Заблоковані емоції та непролиті сльози можуть спричинити соматичні хвороби, насамперед, серцево-судинні проблеми та розлади нервової системи.
Утримання в собі негативу не дозволяє вирішити проблему та призводить до появи депресії, стресу й розчарування.
Якщо постійно стримувати емоції та переживати почуття внутрішньо, результатом може стати агресивна та ризикована поведінка, що є наслідком тиску на власну нервову систему.

ДОВЕДЕНО НАУКОЮ СЛЬОЗИ БУВАЮТЬ:
Базальні — ті, що постійно виділяються слізними протоками; вони виконують антибактеріальну функцію та зволожують очі.
Рефлекторні — сльози, спровоковані подразниками: вітром, димом, цибулею. Ці сльози захищають очі.
Психічні — відповідь на емоції. Ці сльози містять найвищий рівень гормонів стресу
ПЛАКАТИ КОРИСНО?
Отже сльози — ефективна реакція організму на подразники та стрес, що допомагає покращити фізичне та емоційне здоров’я.
Сльози зволожують
Сльози відповідають за те, щоб очі не пересихали. При роботі за комп’ютером корисно часто кліпати та іноді поплакати, що підтримувати вологість очей, адже якщо слизова оболонка недостатньо зволожена, зір може стати нечітким.
Сльози вгамовують біль Пролиття емоційних сліз вивільняє окситоцин і ендорфіни — речовини, що змушують людей почуватися добре. Також сльози сприяють виробленню енкефалінів, які за своєю дією схожі на морфін, що знижує больові відчуття.
Сльози виводять токсини
Коли люди плачуть у відповідь на стрес, їхні сльози містять низку гормонів стресу та інших хімічних речовин, отже сльози очищують не лише поверхню очного яблука, але і весь організм в цілому.
Сльози заспокоюють
Дослідження показали, що плач має самозаспокійливу дію. Не дарма в стресових ситуаціях нам кажуть, що треба поплакати. Сльози — захисний механізм організму. Після плачу пульс і дихання сповільнюються, м’язи тіла приходять в розслаблений стан, тиск нормалізується.
Сльози захищають
Фермент лізоцим — один з компонентів сліз — має потужні антибактеріальні та противірусні властивості. Тому плач працює проти бактерій та підтримує чистоту очей.
І, нарешті, сльози допомагають отримати підтримку від інших.
Це явище називають міжособистісною або соціальною вигодою.