АТРИБУТ ЕЛЕГАНТНОСТІ

НІЩО ТАК НЕ ПРИКРАШАЄ ЖІНКУ, ЯК ВЗУТТЯ НА ПІДБОРАХ. ХОДА ОДРАЗУ СТАЄ СЕКСУАЛЬНОЮ, ПОСТАВА — КОРОЛЕВСЬКОЮ, ОБРАЗ В ЦІЛОМУ — ЖІНОЧНИМ ТА ЕЛЕГАНТНИМ. КАБЛУК НЕ ОБОВ’ЯЗКОВО МАЄ БУТИ ВИСОКИМ — НАВІТЬ НЕВЕЛИКИЙ ЗДАТЕН ЗМІНИТИ ЗОВНІШНІСТЬ ТА ПОДАРУВАТИ ВПЕВНЕНІСТЬ У СОБІ ЖІНКАМ РІЗНОГО ЗРОСТУ ТА ВІКУ.

ДУМКА ПРОФЕСІОНАЛІВ
• «Збунтуватися проти високих підборів може лише жінка в запаморочливому капелюшку».
Джордж Бернард Шоу

• «Взуття повинно мати високий підбор або платформу, щоб поставити жіночу красу на п’єдестал».
Вів’єн Вествуд

• «Жінки діляться на «високі підбори» та «балетки». Не у сенсі взуття, а як тип ставлення до себе і до життя».
Марк Джейкобс

• «Коли жінка одягає туфлі на високих підборах, її вигляд зовсім змінюється, а мова тіла стає виразнішою».
• «Туфлі роблять для того, щоб навіть у одязі жінка здавалася оголеною».
Крістіан Лубутен

• «Не знаю, хто винайшов підбори, але всі жінки світу багато в чому йому зобов’язані».
• «Дайте жінці правильні туфлі, і вона підкорить світ».
Мерилін Монро

Дослідники вважають, що винаходом каблука людство завдячує Єгипту. Правда, носили каблук не фараони і жерці, а прості хлібороби, яким каблуки створювали необхідний упор, щоб легше було пересуватися по пухкій землі.
•Найстаріші знахідки каблуків як окремої від підошви деталі, що підпирала п’яту, археологи датують XIV століттям.
•У XVI столітті з’явився наборний каблук, що складався з шарів шкіри, з’єднаних металічною ско-
бою та підбитих підковкою. Але тоді ще не винайшлисупінатор, язичок і взагалі взуття шили однаково для лівої та правої ноги, тож у таких туфлях ходити було надзвичайно складно.
•Взуття на каблуках довгий час носили лише чоловіки, жінки лише у XVII столітті приєдналися до моди.
•Особливе значення мав червоний колір, який у країнах Європи був відмінною ознакою аристократії — взуття з червоним каблуком у Франції XVIII століття носила лише знать при дворі короля.
•У ХХ столітті винайшли каблук-шпильку. Ім’я винахідника достеменно невідомо, проте відомо, металічну набійку на шпильку набив швець Сальваторе Феррагамо. Його ім’ям назвали музей взуття у Флоренції.

ВИСОКІ ПІДБОРИ: ЗА І ПРОТИ

+Високі підбори роблять будьяку ходу граціознішою та красивішою, ноги — стрункішими, поставу — сексуальнішою, зріст — візуально вищим.
+Дослідження доводять, що високі підбори підвищують впевненість у собі.
+Як не дивно, носіння високих підборів може зміцнити м’язи гомілок. Адже м’язи пристосовуються, щоб максимально утримувати вертикальне положення.
+Взуття на підборах підходить майже до всіх речей гардероба.

– При тривалому носінні скорочуються м’язи задньої частини ноги і розслабляються м’язи передньої. Як наслідок — збільшуються ризики травмуватися.
– Носіння високих підборів може погано вплинути на коліна. Тиск на стопи супроводжується болем, появою мозолів та наростів.
– Високі підбори збільшують ризики появи вальгусної деформації стопи — коли кістка великого пальця стопи виходить із суглоба, а пальці з’єднуються.
– Високі підбори можуть сприяти виникненню болю в спині.

Про що розповість ЖІНОЧЕ ВЗУТТЯ

Вибір взуття, безперечно, найповніше характеризує звички та спосіб життя. Кросівки, каблуки та шпильки красномовно розповідають про жіночий характер. Більше того: взуття — найшвидший спосіб змінити образ. Стилісти та психологи після досліджень пропонують свої висновки:

Ботфорти обирають жінки сміливі. Зухвалий характер такого взуття імпонує темпераменту його власниці.

Балетки люблять турботливі, терплячі та чуйні жінки, що вміють створити затишок і гармонію. Вони креативні та винахідливі, проте непостійні.

Високий каблук розповідає про бажання бути на висоті. Якщо жінка обирає таке взуття, вона підсвідомо мріє подобатися та притягувати увагу партнера. Вона впевнена, цілеспрямована та вимоглива.

Низький каблук обирає успішна ділова жінка — відмінний виконавець та організатор, якій властиві стабільність, наполегливість та рішучість.

Вишукані босоніжки надягне романтична фантазерка, що любить сюрпризи, сандалії — жінка, яка цінує свій час та комфорт.

Кеди та кросівки — взуття для впевнених леді, безкомпромісних та безпосередніх. Вони активні та темпераментні та мають багато друзів.

Мокасинам надають перевагу жінки, що мають стійке самовладання, угам — незалежні стильні дівчата, які цінують комфорт та байдужі до думок оточуючих.

Чарочка. Англійською він звучить як «kitten-heels», що приблизно означає «котяча лапка». Автор назви — Одрі Хепберн. Каблук зазвичай не вище 5 см, але вважається не дуже зручним. Проте туфлі з таким каблуком виглядають досить стильно.

Клиноподібний. Нагадує перевернуту пірамідку. Такі туфлі зручні, вони візуально подовжують ноги. Каблук вважається універсальним, підходить під різний одяг.

Наборний. Складається зі спеціальних шарів (фліків), зроблених зі шкіри або щільного матеріалу. Фліки часто пофарбовані в різні кольори, це робить взуття особливо оригінальним. Висота зазвичай не вище 10 см.

Фігурний. Ідеальний вибір для вечірок, зазвичай має креативний дизайн та не призначений для повсякденного використання. Такі моделі люблять епатажні зірки.

Цеглинка. За своєю формою нагадує квадрат, його висота 2-4 см. Поширена форма для осінньо-зимового взуття. Пасує до брючних костюмів, джинсів, коротких спідниць-трапецій.

Шпилька. Вишуканий, високий, тонкий, улюбленець модниць. Жінка на шпильках виглядає не тільки красиво, але і сексуально. Таке взуття ідеально підходить для створення вечірнього образу.

Стовпчик. Може бути висотою 5-15 см. Стійкий, універсальний, популярний. Взуття з таким каблуком ідеально підходить на кожний день і пасує до спідниць, джинсів, суконь.

Віденський. Його висота не перевищує 2 см. Ноги в таких туфлях не втомлюються навіть протягом всього дня. Ідеально пасує до весняно-літніх довгих та коротких спідниць, штанів та

Ковбойський. Каблук-квадрат невеликий заввишки зі скошеною задньою стороною. Підходить під джинси, легкі сукні, кардигани, жилети.

Танкетка або платформа. За формою танкетка — суцільна підошва, висота якої буває від 5 до 20 см. Взуття на платформі вважається дуже зручним. Стилісти вважають, що найкраще танкетка пасує до легкого літнього одягу та джинсів.

РІВНОВАГА ТА СИЛА ВОЛІ: поради при ходьбі на високих підборах

  1. Щоб швидше звикнути до високих каблуків, починати потрібно не зі шпильки, а з взуття з широкими, надійними високими каблуками. Це можуть бути закриті туфлі або босоніжки з широким ремінцем навколо щиколотки — вони забезпечать максимум підтримки та зменшать ризик травм.
  2. Регулярними мають бути вправи для зміцнення м’язів стопи та розтягування литкових м’язів.
  3. Слід обирати просторе взуття, а не вузькі моделі. Під час вибору взуття варто мати з собою вирізану картонку, яка повторює форму ступні. Якщо вона не влазить у взуття — таке взуття краще не брати.
  4. Варто пам’ятати — чим більша вага, то більша сила діє наступні, а саме на пальці.
  5. У разі схильності до набряків вузьке взуття рано чи пізно почне перетискати судини.
  6. Корисно мати змінне взуття, наприклад, кросівки або балетки.